/Files/images/dlya_vstavki_/flag_klass_.gif

Національно-патріотичне виховання дітей – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, закладу освіти, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації. (З офіційного сайту Департаменту освіти Харківської міської ради)

З нормативними документами з питань Національно-патріотичне виховання дітей та молоді можна ознайомитись за посиланням

Згідно Закону України "Про дошкільну освіту" завданням дошкільної освіти є:

Стаття 7. ...Виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, регіональних мов або мов меншин та рідної мови, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля...

/Files/images/dlya_vstavki_/gerb_dzhpg.jpg

/Files/images/dlya_vstavki_/DSCN4799.JPG /Files/images/dlya_vstavki_/DSCN4800.JPG /Files/images/dlya_vstavki_/DSCN4797.JPG

/Files/images/vs_pervoe_/загружено.jpg

"КОЖНОГО ДНЯ МИ ДИВИМОСЬ В ОЧІ МАЙБУТНЬОМУ НАШОЇ ДЕРЖАВИ. І В ТИХ ДИВОВИЖНИХ ОЧАХ - ПОВАГА ДО УКРАЇНИ ТА ТРАДИЦІЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ - ЦЕ ЩЕ ЗОВСІМ МАЛЕНЬКІ УКРАЇНЦІ СЬОГОДНІ, АЛЕ Ж ТІ ЗЕРНЯТКА ПОВАГИ ДО РІДНОГО КРАЮ, ЩО МИ СІЄМО ЩОДНЯ, Я ВПЕВНЕНА, - ПРИНЕСУТЬ ГІДНИЙ ВРОЖАЙ" завідувач ЗДО № 407 Дмитренко Олена Володимирівна

/Files/images/dti/Новый рисунок (3).png

/Files/images/metodist_/Слайд1.JPG

/Files/images/metodist_/Слайд2.JPG

/Files/images/metodist_/Слайд3.JPG

Відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки, затвердженої Указом Президента від 13 жовтня 2015 року № 580/2015 «…в Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді має стати одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства, сповідує європейські цінності, готова до виконання обов’язку із захисту Батьківщини, незалежності та територіальної цілісності України…».

Реалізуючи поставлене завдання колектив ЗДО приділяє особливу увагу національно-патріотичному вихованню дошкільників. Системна та цілеспрямована діяльність закладу з патріотичного виховання окреслена і в пріоритетному напрямку роботи колективу на 2017/2018 навчальний рік з формування пізнавального інтересу, національної свідомості, духовного розвитку дошкільників через створення музейного освітнього середовища в ЗДО, а також патріотичне виховання дошкільників засобами інтегрованої освітньої діяльності.

Для реалізації поставлених завдань в першу чергу здійснюється робота з підвищення професійної компетентності педагогів у сфері національно-патріотичного виховання, організовується вивчення сучасних виховних систем, технологій і методик з даного питання, узагальнення та поширення найкращого досвіду в сфері патріотичного виховання.Серед шляхів патріотичного виховання дошкільників певне місце посідає осередок у якому дитина проводить певний проміжок часу, а це і ЗДО, і перебування вдома, тому робота з патріотичного виховання спрямована на формування обізнаності батьків, вихователів з національно-патріотичного виховання дошкільників. Серед батьків вихованців проводиться просвітницька та інформаційна робота, зокрема, і через розміщення інформації на офіційному сайті ЗДО. Особлива увага приділяється підвищенню ролі української мови як національної цінності. В закладі проводяться Тижні української культури та мови, тематичні заняття, вечори фольклору та методичні рейди серед педагогів ЗДО, проводяться літературно-музичні розваги для дітей та батьків; з вихованцями проводяться українські народні ігри, виставки українського ужиткового мистецтва, конкурси читців, інсценування українських народних казок. Кожної другої п’ятниці місяця вихователями проводяться заняття з народознавства.

У методичному кабінеті підібрана методична та художня література, дидактичний та наочний матеріал, передові педагогічні досвіди з українського народознавства, зібрано збірки українських письменників, твори усної народної творчості, методична література з народознавства, матеріали та наочність про ремесла українського народу. В закладі створюються всі необхідні умови для відродження національної культури. В кожній віковій групі в наявності куточки державної та національної символіки, також у холі закладу облаштовано куточок державної символіки, функціонує міні-музей народознавства «Українська хатина». Колектив ЗДО знаходиться у постійному пошуку кращих шляхів формування національно-патріотичного світогляду дітей дошкільного віку, збереження та розвитку духовно-моральних цінностей українського народу, тому для завершеного сприйняття української культури і народних традиційу музейному осередку був створений Родовід українських національних символів.

/Files/images/dti/Новый рисунок.png

Куточок «Родовід національної символіки» створений для більш систематизованого, лаконічного та завершеного сприйняття української культури і народних традицій.

Головним символом родоводу став дуб, що з давніх часів посів гідне місце серед народних українських символів, як ознака могутності, цілісності та довговічності. Дуб своїм корінням сягає аж до витоків славетного Дніпра, що для українців символізує національну гордість та славу, окрасу та життя.

І виплекав сторіччями народ на тому дорідному крислатому дубі свої власні символи, які і визначають менталітет славетного роду козаків, родючої землі та щирої української душі. Всі національні символи згруповані за ознакою їх основної сутності. Є «Гілка любові до Батьківщини, рідної землі, свого роду», на якій розміщена ошатна українська хатина, двір та родина; «Гілка життєдайної сили землі» з барвистими віночками; «Гілка оберегів дому, родини, символ гостинності» на якій розташувались святкові рушники; «Гілка життя, вогню та материнства» з червоною калиною та тою вербою, без якої нема України; «Гілка сонця, любові, краси, добра, щастя й радості», на цій гілці всіма кольорами веселки заграли писанки; «Гілка української національної ментальності», що зібрала колоритний український посуд та предмети вжитку, виготовлені працелюбним народом; «Гілка - символ родинного затишку» де звив гніздо вірний бусол, який ніколи не забуває, де його домівка та родина.

Могутній дуб є втіленням української соборності – цілісний із міцними гілками та непохитним стовбуром, який у буквальному сенсі «пишається» своїм коріннім. Концепція створення куточку української національної символіки пронизана основними ідеями Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді і пристосована до особливостей дитячого сприйняття.

Особлива відмінність куточка національної символіки полягає в його динамічності, зміст та наповнюваність можуть змінюватися, доповнюватися, але ідея формування громадянина України на витоках національних традицій та цінностей залишається провідною та незмінною.

/Files/images/aist_animaciya.gif

СВЯТКУВАННЯ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

"...під жовто-блакитним прапором майорить яскраве дитинство..."

МАЛЕНЬКІ УКРАЇНОЧКИ

"...у яскравому віночку на лаві біля тиночку..."

КУТОЧОК УКРАЇНОЗНАВСТВА

"...про любу Україну маленькій дитині..."

ЗАНЯТТЯ З НАРОДОЗНАВСТВА

"Шануймо українські традиції!"


РАЙОННЕ ОСІННЄ СВЯТО

"І таночок станцювали і про Україну заспівали"

ГОСПОДИНІ

"...працьовитий народ український..."


НАРОДНА ГРА "ПОДОЛЯНОЧКА"

"В народні ігри граємо - спритними зростаємо"

МАЛЕНЬКА УКРАЇНОЧКА

"...сіємо в серденько ласку, добро..."

Кiлькiсть переглядiв: 1740