ОЗДОРОВЛЕННЯ МАЛЮКА ВЛІТКУ. ПОРАДИ БАТЬКАМ

/Files/images/kartinochki_est_na_sayte_/mid-line.png

Всі батьки піклуються про фізичне здоров'я малюка, але ж наскільки важливо, щоб дитина почувала себе емоційно захищеною. Лише поряд з батьками, відчуваючи їх турботу, увагу маленька особистість буде в емоційній безпеці. Мама і тато - всі разом!

5 способів провести вихідні з сім'єю

Протягом всього робочого тижня ми чекаємо вихідних, адже саме в ці дні ми можемо побути зі своєю сім'єю, насолодитися спільним відпочинком і як слід зарядитися емоціями.

Спосіб 1. Поїздка за місто

Свіже повітря корисне і влітку, і взимку. Тому довгі вихідні - це прекрасна можливість вибратися за місто. Якщо у вас є тепла дача, то не дозволяйте зимовим морозам зупинити вас, адже там роздолля для найрізноманітніших спільних ігор: на природі можна і побігати, і пограти в сніжки, і сніговика зліпити, і на лижах покататися. А ще можна шашлик посмажити. А потім прийти додому з морозу і пити гарячий чай з печивом.

Ну а якщо виїхати вам нікуди, здійснюйте спільні прогулянки. У парк, на вулицю або в зоопарк. Тут теж можна грати, годувати білок горішками або кататися на ковзанах - у багатьох парках зараз є катки, де можна і ковзанами напрокат обзавестися.

Пам'ятайте, дихаючи свіжим повітрям, спілкуючись з близькими та насолоджуючись спільним відпочинком, ви відключаєтеся від робочих проблем, розслабляєтеся і заряджаєтеся силами на наступний тиждень.

Спосіб 2. Відвідування торгового центру

Здавалося б, що в ньому може бути цікавого? Але саме тут можна знайти розваги для всіх членів родини: одяг і прикраси - для мами і дівчаток-підлітків, магазини спортивних товарів і чоловічих хобі - для тата, магазини іграшок - для дітей.

Також не варто забувати, що в торгових центрах найчастіше є кафе, куди можна зайти відпочити, перекусити і випити чашку чаю або кави, або склянку соку, і багатозальні кінотеатри, де можна вибрати сеанс до душі, ігрові майданчики для дітей і дорослих. До того ж у багатьох торгових центрах у вихідні дні, аніматори влаштовують цілі вистави з іграми, танцями та різноманітними конкурсами.

Спосіб 3. Відвідування аквапарку, парку атракціонів

Аквапарк або парк атракціонів - це чудовий варіант спільного відпочинку. Купивши квитки, ви можете в аквапарку провести весь день. Тут є гірки, величезна кількість різноманітних басейнів і атракціонів, кафе, де можна перекусити, - що може бути веселіше? Тут знайдеться розвага і для дорослих, і для дітей.

Однак не слід забувати і про безпеку: ні в якому разі не залишайте молодших членів вашої родини без нагляду, адже вода - це не тільки місце для ігор, але ще й джерело небезпеки, особливо, якщо ваша дитина не дуже добре плаває. Якщо ви вирішили провести день з родиною, намагайтеся все робити разом.

Спосіб 4. Похід в кіно, на виставку або в планетарій

Відмінний спосіб добре провести час і дізнатися щось новеньке -поєднайте приємне з корисним. І дітям, і дорослим будуть цікаві експозиції зоологічного музею, виставки іграшок, воскових фігур або прикладного мистецтва. Та й похід у планетарій ще ніхто не відміняв: розглянути Сонце, планети і помилуватися зоряним небом буде дуже захоплююче і цікаво.

Тільки про квитки краще подбати заздалегідь: наприклад, в планетарії їхчасто немає вже на початку тижня. Ну і, звичайно ж, наше улюблене кіно ще ніхто не відміняв, головне - вибрати той фільм, а краще - мультфільм, який припаде до душі всім членам вашої сім'ї.

Спосіб 5. Домашнє свято

Ну а якщо вам не хочеться залишати свій улюблений будинок - не біда! Свято можна влаштувати і вдома. Головне - зробити це всім разом.

Можна влаштувати святкову вечерю, а до приготуванняїї залучити всіх членів родини: діти, наприклад, можуть мити овочі і красиво розкладати їх на тарілку, також їм можна довірити змішувати нескладні соуси, чоловікові доручіть приготування салатів, а за вами залишиться основне блюдо.

Ще один варіант - спільне ліплення пельменів, це просто і дуже весело. Запросіть гостей, щоб було веселіше готувати і пробувати спільні кулінарні шедеври.Не хочете возитися з їжею, влаштуйте ляльковий театр: трохи фантазії - і ваше домашнє уявлення викличе бурхливе захоплення у ваших дітей.

У статті використано матеріали з сайту: http://dytyna.info

/Files/images/kartinochki_est_na_sayte_/1272146908_nature-10.jpg

ЇДЕМО НА МОРЕ РАЗОМ ІЗ МАЛЮКОМ

Отже, вирішено - їдемо на море! Що ж при цьому варто врахувати молодим батькам?

Звичайно ж, спочатку потрібно вибрати гарне місце для відпочинку. Як правило, маленьким діткам рекомендується відпочивати в межах країни, у нас це - Чорне та Азовське моря; закордонні поїздки краще поки що відкласти. Виберіть кілька місць, які вам сподобалися, дізнайтеся в яких готелях і базах відпочинку є умови для відпочинку з дітьми. Краще вибирати бази відпочинку сімейного типу - вони обладнані всім необхідним для сімейного відпочинку та комфорту, включаючи навіть кухні, на яких ви зможете готувати свіжу та смачну їжу для себе і дитини.

Також при плануванні відпустки необхідно врахувати, що діткам протипоказана сильна спека і сонце, тому краще вибирати для поїздки такі місяці, як травень-червень і серпень-вересень. Крім того, попередньо вам потрібно відвідати лікаря-педіатра, який огляне дитину і скаже, що їй дійсно можна їхати на море, а також дасть вам кілька корисних порад щодо здоров'я малюка в поїздці.

Не забувайте і про те, що дитячий організм не такий стійкий, як ваш, і по приїзду на море дитина напевно «впіймає» акліматизацію. Тому заздалегідь запасіться терпінням і вирушайте у відпустку не менше ніж на три тижні, адже один з них піде на звикання дитини до нових кліматичних умов. А також краще віддати перевагу відпочинку на піщаних пляжах, щоб не боятися, що дитина може травмуватися об каміння.

Вирушаючи в дорогу на машині, передбачте регулярні зупинки, так як дитині буде складно перенести довгу дорогу. У дорогу візьміть кілька улюблених книжок та іграшок малюка - вони допоможуть створити звичну атмосферу протягом всієї поїздки. Краще зібрати дитині свій маленький багаж - рюкзак або валізку на колесах - це буде вчити її самостійності і відповідальності, і трохи розвантажить ваші сумки.

Збираючи сумки, крім основного багажу візьміть невелику сумочку або рюкзак, в якому буде все необхідне для дороги - їжа, речі, гігієнічні засоби, аптечка. Думаю, всі пам'ятають про те, що швидкопсувні, жирні та солодкі продукти в дорогу краще не брати. Відразу запасіться величезною кількістю вологих і сухих серветок - ними можна протирати все: від дитячих ручок для брудних поручнів. Також хорошою альтернативою вологим серветкам стане розпилювач з антибактеріальною рідиною (такі продаються в аптеках).

З речей обов'язково потрібно взяти як тонкі світленькі кофтинки з довгим рукавом (для захисту від сонця), так і теплі речі на вечір. І не забудьте про всілякі пляжні речі, іграшки та аксесуари! Також на морському узбережжі вам не обійтися без капелюшків, понамок, сонцезахисних засобів та засобів від опіків.

Що ж до аптечки, в ній крім препаратів, які постійно приймаються членами вашої родини, також мають бути: засоби від нудоти, головного болю, застуди, температури, харчового отруєння, опіків. Також не забудьте взяти з собою антисептик, бинт, вату, адже дітки не можуть без пригод.

Вирушаючи у відпустку з дитиною, почніть складати список всього, що потрібно взяти з собою, заздалегідь - хоча б за тиждень. Тоді ви встигнете продумати всі можливі ситуації і будете до них готові. А значить, і від поїздки отримаєте максимум задоволення!

У статті використано матеріали з сайту: http://mama-tato.com.ua

/Files/images/kartinochki_est_na_sayte_/detskiy10_small.png

ГРАЄМО У ПІСОЧНИЦІ

Літня пора - час для ігор з піском та водою. Але пам'ятайте, що грати у пісочниці слід у затінку, щоб запобігти сонячним опікам. Ігри з піском та водою дуже подобаються дошкільнятам та щоб грати стало ще цікавіше дослухайтесь наступних порад:

Обираємо набір для пісочниці: лопатки-совочки, формочки, відра, сито, грабельки, лійка, млин, самоскиди-вантажівки. Лопаток повинно бути декілька: маленьким совочком дитині буде зручно насипати пісок у формочки і відра; більшими лопатками з довгою ручкою зручно насипати пісок у кузов самоскида, копати великі ями і насипати гори з піску.
Формочки повинні бути найрізноманітнішими: фігурки тварин, фрукти-овочі, кондитерські вироби, літаки-машинки, різні геометричні форми, стаканчики, що зменшуються за розміром. Із побудованими пасочками можна розігрувати прості ігрові сюжети.
Уміння виготовляти піскові формочки вимагає від дитини акуратності і точності дій. Це відмінна вправа для тренування дрібної моторики. Немає нічого страшного в тому, що малюка спочатку не може виліпити рівні фігурки. Допоможіть дітям на першому етапі, покажіть, як потрібно швидко перевертати формочку, стукати по ній лопаткою.
Млин для піску — дуже цікава іграшка. Пісок вміщується в отвір зверху, а потім пересипається по двох обертових коліщатах. Діти дуже люблять спостерігати за переміщенням піску. Млин, а так само й сито, можна використати для гри в кухаря. Дуже цікаво просівати пісок, відокремлюючи камінчики, палички, листочки.
Машинки-вантажівки, на які можна завантажувати пісок і камінчики, повинні бути міцними, з великим кузовом. Добре, якщо кузов у машини буде підніматися, тоді діти із зідоволенням спостерігатимуть за тим, як висипається пісок. До машини можна прив’язати мотузочку. Дітей молодшого віку (1 – 2 роки) це стимулює до ходьби.
М’ячик — незамінна іграшка для прогулянки. Катати, кидати, відбивати, закидати, влучати – от скільки різноманітних дій можна виконувати з м’ячем. А ще ігри з м’ячем навчають дітей взаємодіяти один з одним.
Для найменших знадобляться легкі надувні м’ячі діаметром 35 – 40 см. Спочатку діти вчаться відбивати м’ячик, кидати його двома ручками.
Із 2,5 року діти можуть гратися гумовими м’ячами різного розміру (діаметром від 10 см). Для того, щоб ловити м’ячі різного діаметра, необхідно по-різному тримати руки. Поступово, коли діти навчаться спритно діяти з м’ячем, можна організовувати ігри з правилами («Викидайло», «Їстівне – неїстівне і т. д.), а також використовувати в грі м’ячі для різних видів спорту: футбольні, волейбольні, баскетбольні.
Коли асфальт сухий і чистий, для малят віком 1 – 2,5 роки можна брати на прогулянку іграшки-каталки. Вони бувають різними: у вигляді тварин або комах,машин або просто яскравих кульок, що дзвонять, на паличці або мотузочці. Найцікавішими є іграшки-каталки, які під час руху здійснюють різноманітні дії: ведмежа стукає по барабані, метелик махає крильцями, стонога пересуває лапками, вертольотик обертає гвинтом тощо.
Коли дитина везе таку іграшку, вона вчиться координувати свої рухи і рух предмета. Малюк повинен синхронізувати рухи іграшки за швидкістю і напрямком зі своїми діями. Крім того, дитина починає розрізняти предмети, які котяться і не котяться — ті, які не котяться, необхідно волочити за собою), котяться швидко або повільно, звучать під час руху самі, або ці звуки потрібно зображувати.

Матеріали сайту:http://www.sadochok.org/
Кiлькiсть переглядiв: 426